LN05302P
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
LN05302P
Beschreibung:
LED GREEN 5-ELEMENT ARRAY
Benutzer handbuch
Lens Type Diffused, Tinted
Configuration Bar - 5 Wide, SIP
Viewing Angle -
Voltage Rating 2.2V
Color Green (x 5)
Mounting Type Through Hole
Millicandela Rating 1.5mcd
Product Status Obsolete
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series -
Mfr Panasonic Electronic Components
Wavelength - Peak 565nm
Package Bulk
Current 20mA
Lens Size 5.30mm x 1.80mm