LNK2W123MSEJ
Nichicon
Produkt-Nr.:
LNK2W123MSEJ
Beschreibung:
CAP ALUM 12000UF 20% 450V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 7.480" (190.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.543" Dia (90.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 29.7 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Ripple Current @ High Frequency 41.58 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 12000 µF