LNR1A104MSE
Nichicon
Produkt-Nr.:
LNR1A104MSE
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 100000UF 20% 10V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.055" (103.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 8.8 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series LNR
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 10.12 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 100000 µF