LNT1A474MSE
Nichicon
Produkt-Nr.:
LNT1A474MSE
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 470000UF 20% 10V SCREW
Auf Lager : 4
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.630" (143.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.543" Dia (90.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 17 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series LNT
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 19.55 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 470000 µF