LNT1H103MSEN
Nichicon
Produkt-Nr.:
LNT1H103MSEN
Beschreibung:
CAP ALUM 10000UF 20% 50V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.268" (83.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 4.9 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ High Frequency 7.35 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 10000 µF