LNT1K223MSM
Nichicon
Produkt-Nr.:
LNT1K223MSM
Beschreibung:
CAP ALUM 22000UF 20% 80V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.937" (100.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 8.4 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ High Frequency 9.66 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 22000 µF