LNT2E223MSEN
Nichicon
Produkt-Nr.:
LNT2E223MSEN
Beschreibung:
CAP ALUM 22000UF 20% 250V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 8.780" (223.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.543" Dia (90.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 15.4 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ High Frequency 18.48 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 22000 µF