LNT2H392MSEHBB
Nichicon
Produkt-Nr.:
LNT2H392MSEHBB
Beschreibung:
CAP ALUM 3900UF 20% 500V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 6.024" (153.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 14.1 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ High Frequency 19.74 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3900 µF