LNT2V332MSEGBB
Nichicon
Produkt-Nr.:
LNT2V332MSEGBB
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 3300UF 20% 350V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.449" (113.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.126" (28.60mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 14.4 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series LNT
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 20.16 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3300 µF