LNU2G822MSEHBB
Nichicon
Produkt-Nr.:
LNU2G822MSEHBB
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 8200UF 20% 400V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 6.811" (173.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 24.2 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series LNU
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 33.88 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 8200 µF