LNU2H392MSEJBN
Nichicon
Produkt-Nr.:
LNU2H392MSEJBN
Beschreibung:
CAP ALUM 3900UF 20% 500V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.252" (108.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.543" Dia (90.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 12.4 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ High Frequency 17.36 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3900 µF