LNU2W272MSEG
Nichicon
Produkt-Nr.:
LNU2W272MSEG
Beschreibung:
CAP ALUM 2700UF 20% 450V SCREW
Auf Lager : 30
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.055" (103.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.126" (28.60mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 13.1 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ High Frequency 18.34 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2700 µF