LNUN7182MSEG
Nichicon
Produkt-Nr.:
LNUN7182MSEG
Beschreibung:
CAP ALUM 1800UF 20% 525V SCREW
Auf Lager : 11
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.252" (108.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.126" (28.60mm)
Voltage - Rated 525 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 8 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ High Frequency 11.2 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1800 µF