LNX2W153MSEKBN
Nichicon
Produkt-Nr.:
LNX2W153MSEKBN
Beschreibung:
CAP ALUM 15000UF 20% 450V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 8.819" (224.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.634" (41.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.937" Dia (100.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 31.1 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 20000 Hrs @ 85°C
Ripple Current @ High Frequency 43.54 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 15000 µF