LP-10-1200
Signal Transformer
Produkt-Nr.:
LP-10-1200
Hersteller:
Signal Transformer
Beschreibung:
PWR XFMR SEMI-TORO 12VA TH
Benutzer handbuch
Center Tap No
Termination Style PC Pin
Height - Seated (Max) 27.10mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Voltage - Isolation 1500Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 63.50mm L x 50.80mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 2.4A, Series 1.2A
Weight 0.688 lb (312.07 g)
Primary Winding(s) Dual
Series LP
Type Semi-Toroidal
Power - Max 12VA
Mfr Signal Transformer
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 5V, Series 10V