LP332M025C1P3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
LP332M025C1P3
Beschreibung:
CAP ALUM 3300UF 20% 25V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.143 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series LP
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.2573 A @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 3300 µF