LPC-100-2100
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
LPC-100-2100
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
LED DRIVER CC AC/DC 24-48V 2.1A
Auf Lager : 224
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -25°C ~ 50°C
Voltage - Input (Max) 264VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CE
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.48" L x 2.05" W x 1.46" H (190.0mm x 52.0mm x 37.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.1A
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LPC-100 (100W)
Power (Watts) 101 W
Type Constant Current
Efficiency 89%
Voltage - Output 24 ~ 48V