LPF-16D-42
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
LPF-16D-42
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
LED DRVR CC AC/DC 23.1-42V 390MA
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -35°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, ENEC, PSE
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.83" L x 1.57" W x 1.26" H (148.0mm x 40.0mm x 32.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 390mA
Ratings IP30
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LPF-16D (16W)
Power (Watts) 16 W
Type Constant Current
Efficiency 85%
Voltage - Output 23.1 ~ 42V