LPS-100-13.5
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
LPS-100-13.5
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 13.5V 101W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 13.5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.74" L x 2.44" W x 1.26" H (222.0mm x 62.0mm x 32.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 7.5 A
Series LPS-100 (100W)
Power (Watts) 101W
Type Open Frame
Efficiency 79%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 88 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC, 248 ~ 370 VDC