LPS4018-183MRC
Coilcraft
Produkt-Nr.:
LPS4018-183MRC
Hersteller:
Coilcraft
Beschreibung:
FIXED IND 18UH 1A 270 MOHM SMD
Auf Lager : 8054
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 780mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.154" L x 0.154" W (3.90mm x 3.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 270mOhm Max
Inductance 18 µH
Series LPS4018
Type Drum Core
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 27MHz