LPS4018-561MRC
Coilcraft
Produkt-Nr.:
LPS4018-561MRC
Beschreibung:
FIXED IND 560NH 2.8A 33MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.154" L x 0.154" W (3.90mm x 3.90mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 33mOhm Max
Inductance 560 nH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 250MHz