LPSJ603.Z
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
LPSJ603.Z
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE HLDR CART 600V 60A DIN RAIL
Benutzer handbuch
Fuseholder Type Holder
Termination Style Screw Terminal, Pressure Plate
Current Rating (Amps) 60 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type DIN Rail
Orientation -
Product Status Obsolete
Fuse Size 1.063" Dia x 2.374" L (27mm x 60.3mm)
Series LPSJ
For Use With/Related Products Class J Fuses
Voltage 600V