LPV2023-102KL
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
LPV2023-102KL
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 1MH 1.2A 550 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.906" (23.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 550mOhm Max
Inductance 1 mH