LPW153M1CN45V-W
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
LPW153M1CN45V-W
Beschreibung:
CAP ALUM 15000UF 20% 16V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.62 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 55mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series LPW
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 3.982 A @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 15000 µF