LQ057Q3DC03
Sharp Microelectronics
Produkt-Nr.:
LQ057Q3DC03
Beschreibung:
LCD TFT DISPLAY QVGA 5.7"
Benutzer handbuch
Touchscreen -
Viewing Area 115.20mm W x 86.40mm H
Dot Pixels 320 x 240 (QVGA)
Display Mode Transmissive
Product Status Obsolete
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Diagonal Screen Size 5.7" (144.78mm)
Series -
Display Type TFT - Color
Backlight LED - White
Background Color -
Mfr Sharp Microelectronics
Dot Size -
Package Tray
Interface Parallel, 18-Bit (RGB)
Dot Pitch 0.36mm W x 0.36mm H