LQH43NN331K03L
Murata Electronics
Produkt-Nr.:
LQH43NN331K03L
Hersteller:
Murata Electronics
Paket:
1812 (4532 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 330UH 95MA 8.2 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 40 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 95 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1812 (4532 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 8.2Ohm Max
Inductance 330 µH
Series LQH43
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.6MHz