LQW04AN2N7D00D
Murata Electronics
Produkt-Nr.:
LQW04AN2N7D00D
Hersteller:
Murata Electronics
Paket:
03015 (0804 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 2.7NH 570MA 70MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 15 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Tolerance ±0.5nH
Current Rating (Amps) 570 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.031" L x 0.016" W (0.80mm x 0.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 03015 (0804 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Inductance 2.7 nH
Series LQW04
Type Wirewound
Package / Case 0302 (0804 Metric)
Frequency - Self Resonant 15GHz