LQW15AN9N7J80D
Murata Electronics
Produkt-Nr.:
LQW15AN9N7J80D
Beschreibung:
FIXED IND 9.7NH 1.4A 81 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 33 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 81mOhm Max
Inductance 9.7 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz