LQW15AW53NJ80D
Murata Electronics
Produkt-Nr.:
LQW15AW53NJ80D
Hersteller:
Murata Electronics
Paket:
0402
Beschreibung:
FIXED IND 53NH 480MA 470MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 140°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 33 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 480 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.040" L x 0.024" W (1.02mm x 0.61mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 470mOhm Max
Inductance 53 nH
Series LQW15
Type Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.1GHz