LQW2BAS8N2G00L
Murata Electronics
Produkt-Nr.:
LQW2BAS8N2G00L
Beschreibung:
FIXED IND 8.2NH 600MA 120MOHM SM
Auf Lager : 1655
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 55 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.082" L x 0.060" W (2.09mm x 1.53mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Inductance 8.2 nH
Series LQW2
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2015 Metric)
Frequency - Self Resonant 4.4GHz