LQW2BAS91NJ00L
Murata Electronics
Produkt-Nr.:
LQW2BAS91NJ00L
Hersteller:
Murata Electronics
Beschreibung:
FIXED IND 91NH 400MA 480MOHM SMD
Auf Lager : 1830
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 150 MHz
Q @ Freq 65 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.082" L x 0.060" W (2.09mm x 1.53mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 480mOhm Max
Inductance 91 nH
Series LQW2
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2015 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.33GHz