LRS-150F-48
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
LRS-150F-48
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 48V 158W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, RCM, TUV
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.26" L x 3.82" W x 1.18" H (159.0mm x 97.0mm x 30.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 3.3 A
Series LRS-150F (150W)
Power (Watts) 158W
Type Enclosed
Efficiency 90%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC