LS1001-7R
Bel Power Solutions
Produkt-Nr.:
LS1001-7R
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 5.1V 100W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -25°C ~ 71°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency cCSAus, CE, NEMKO
Voltage - Output 1 5.1V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.60" L x 4.40" W x 2.40" H (168.0mm x 111.0mm x 60.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 16 A
Series Melcher S (100W)
Power (Watts) 100W
Type Enclosed, Conformal Coated
Efficiency 83%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 88 ~ 372 VDC