Zuhause / Fixed Inductors / LSCNE2012HKTR24MD
minImg
LSCNE2012HKTR24MD
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
LSCNE2012HKTR24MD
Hersteller:
Taiyo Yuden
Paket:
0805
Beschreibung:
FIXED INDUCTOR 0.24UH MCOIL 0603
Auf Lager : 6990
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 6A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.8 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 17mOhm Max
Inductance 240 nH