LSP10240PX3316
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
LSP10240PX3316
Beschreibung:
LIGHTING SURGE PROTECT 240V SCRW
Benutzer handbuch
Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV) 275VAC
Operating Temperature -45°C ~ 85°C
Form Module Only
Approval Agency CE, cURus, UL
Mounting Type Screw
Product Status Active
Current - Discharge (Max) (8/20µS) 20 kA
Current - Discharge (Nom) (8/20µS) 10 kA
Series LSP
Type Type 2
Voltage - Protection Level (VP) (2416) 1.2 kV