LSQBB160808T470K
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
LSQBB160808T470K
Hersteller:
Taiyo Yuden
Paket:
0603
Beschreibung:
FIXED IND 47UH 35MA 2.5 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 35 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.5Ohm
Inductance 47 µH
Series LSQB
Type Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 11MHz