LT1034IS8-2.5#PBF
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT1034IS8-2.5#PBF
Paket:
8-SO
Beschreibung:
IC VREF SHUNT 1.6% 8SOIC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 6µVp-p
Output Type Fixed
Tolerance ±1.6%
Current - Output 20 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply -
Temperature Coefficient 40ppm/°C, -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SO
Reference Type Shunt, Dual
Noise - 10Hz to 10kHz -
Series -
Current - Cathode 30 µA
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V, 7V