LT10YD106KAT2H
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
LT10YD106KAT2H
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 10UF 16V X5R 1210
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Ratings -
Series LT
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.040" (1.02mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 µF