LT1108CS8-12#TRPBF
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT1108CS8-12#TRPBF
Paket:
8-SO
Beschreibung:
IC REG BUCK BST 12V 1.5A 8SOIC
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 30V
Output Type Fixed
Current - Output 1.5A (Switch)
Output Configuration Positive or Negative
Topology Buck, Boost
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SO
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2V
Series -
Function Step-Up, Step-Down
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Frequency - Switching 19kHz
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 12V