LT1118CST-2.85#PBF
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT1118CST-2.85#PBF
Paket:
SOT-223-3
Beschreibung:
IC REG LIN 2.85V 800MA SOT223-3
Auf Lager : 387
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Quiescent (Iq) 1 mA
PSRR 80dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 15V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 800mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-223-3
Control Features Enable
Series -
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.85V
Voltage Dropout (Max) 1.3V @ 800mA