LT1460EIN8-10#PBF
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT1460EIN8-10#PBF
Paket:
8-PDIP
Beschreibung:
IC VREF SERIES 0.125% 8DIP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 40µVp-p
Output Type Fixed
Tolerance ±0.125%
Current - Output 40 mA
Mounting Type Through Hole
Current - Supply 360µA
Temperature Coefficient 20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 8-PDIP
Reference Type Series
Noise - 10Hz to 10kHz 35µVrms
Series -
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 10V
Package Tube
Voltage - Input 10.9V ~ 20V