LT1764ET-2.5#06PBF
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT1764ET-2.5#06PBF
Paket:
TO-220-5 Flow 6
Beschreibung:
IC REG LINEAR 2.5V 3A TO220
Auf Lager : 170
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 5 mA
Voltage - Input (Max) 20V
PSRR 63dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 3A
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 200 mA
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220-5 Flow 6
Control Features Enable
Series -
Package / Case TO-220-5
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.45V @ 3A