Zuhause / Voltage Reference / LT1790BIS6-2.048#TRMPBF
minImg
LT1790BIS6-2.048#TRMPBF
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT1790BIS6-2.048#TRMPBF
Paket:
TSOT-23-6
Beschreibung:
IC VREF SERIES 0.1% TSOT23-6
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 22µVp-p
Output Type Fixed
Tolerance ±0.1%
Current - Output 5 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 75µA
Temperature Coefficient 25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TSOT-23-6
Reference Type Series
Noise - 10Hz to 10kHz 41µVrms
Series -
Package / Case SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.048V
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Input 2.8V ~ 18V