LT1963EST-3.3#TRPBF
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT1963EST-3.3#TRPBF
Paket:
SOT-223-3
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A SOT223-3
Auf Lager : 2000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 1.5 mA
Voltage - Input (Max) 20V
PSRR 63dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1.5A
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 120 mA
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-223-3
Control Features Enable
Series -
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.55V @ 1.5A