LT1965EDD-1.5#PBF
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT1965EDD-1.5#PBF
Paket:
8-DFN (3x3)
Beschreibung:
IC REG LINEAR 1.5V 1.1A 8DFN
Auf Lager : 50
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 1.1 mA
Voltage - Input (Max) 20V
PSRR 75dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1.1A
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 40 mA
Product Status Active
Supplier Device Package 8-DFN (3x3)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 8-WFDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V
Voltage Dropout (Max) 0.49V @ 1.1A