LT3007ITS8-1.8#TRMPBF
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT3007ITS8-1.8#TRMPBF
Paket:
TSOT-23-8
Beschreibung:
IC REG LINEAR 1.8V 20MA TSOT23-8
Auf Lager : 787
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 6 µA
PSRR 65dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 45V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 20mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TSOT-23-8
Control Features Enable
Series -
Package / Case SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 20mA