LT3009ESC8-2.5
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT3009ESC8-2.5
Paket:
SC-70-8
Beschreibung:
IC REG LINEAR 2.5V 20MA SC70
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 6 µA
PSRR 63dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 20V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 20mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 1 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SC-70-8
Control Features Enable
Series -
Package / Case 8-VFSOP (0.049", 1.25mm Width)
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.45V @ 20mA