LT3009IDC-2.5#TRPBF
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT3009IDC-2.5#TRPBF
Paket:
6-DFN (2x2)
Beschreibung:
IC REG LINEAR 2.5V 20MA 6DFN
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 6 µA
Voltage - Input (Max) 20V
PSRR 63dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 20mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 1 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-DFN (2x2)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 6-WFDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.45V @ 20mA