LT3060HTS8-1.2#TRPBF
Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT3060HTS8-1.2#TRPBF
Paket:
TSOT-23-8
Beschreibung:
IC REG LIN 1.2V 100MA TSOT23-8
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Quiescent (Iq) 80 µA
Voltage - Input (Max) 45V
PSRR 79dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 4 mA
Product Status Active
Supplier Device Package TSOT-23-8
Control Features Enable, Soft Start
Series -
Package / Case SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V
Voltage Dropout (Max) 0.51V @ 100mA