Analog Devices Inc.
Produkt-Nr.:
LT3437EDD#PBF
Hersteller:
Paket:
10-DFN (3x3)
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG BUCK ADJ 500MA 10DFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$6.6975
$6.6975
10
$6.0534
$60.534
25
$5.7722
$144.305
100
$5.011915
$501.1915
250
$4.786708
$1196.677
500
$4.364338
$2182.169
1000
$3.801197
$3801.197
2500
$3.660416
$9151.04
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 60V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 500mA (Switch) |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 57V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-DFN (3x3) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 200kHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.25V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LT3437 |